Σάββατο 28 Μαρτίου 2015

ΟΡΘΙΟΣ Ο ΑΠΟΛΛΩΝ ΜΕΣΑ ΣΤΗ ΛΑΜΙΑ .ΟΛΑ ΓΙΑ ΟΛΑ ΜΕ ΑΓΡΟΤΙΚΟ ΠΛΕΟΝ...ΒΙΝΤΕΟ

Ο Απόλλων 1926 κατάφερε να φύγει με τον βαθμό από τη Λαμία (1-1) και τώρα καλείται την τελευταία αγωνιστική να πάρει τη νίκη κόντρα στον Αγροτικό Αστέρα στο γήπεδο της Καλαμαριάς, ώστε να παραμείνει στην κατηγορία.

Η ομάδα της Φθιώτιδας ήταν καλύτερη κόντρα στον Απόλλωνα, προηγήθηκε με το πανέμορφο γκολ του Ανρί Καμαρά (69΄) και είχε και δύο δοκάρια, αλλά οι «κοκκινόμαυροι» κατάφεραν να φύγουν με τον βαθμό από τη Λαμία, χάρη σε τέρμα του Φιγκερόα στο 86ο λεπτό.

ΛΑΜΙΑ (Παύλος Δερμιτζάκης): Γεωργίου, Ρεπετσάς, Λεάντρο, Αναστασόπουλος, Κακαράς (79’ λ. τ. Κόμνος), Πέρεθ, Ντελέκος (58’ Α. Καμαρά), Τζ. Καμαρά, Βασιλόγιαννης, Γιενγκά (51’ Νεόφυτος), Γκούρμα

ΑΠΟΛΛΩΝ 1926 (Μάκης Δανδίκας): Βρονταράς, Βαγγελόπουλος, Δήμου (82’ Σουλίδης), Χατζηλιάδης, Θ. Παπαδόπουλος, Μπιτσάκος (58’ Μπάμπα), Κατσιαρός, Παναγιωτούδης, Τσούτσης (74’ Ψυχογιός), Β. Παπαδόπουλος, Φιγκερόα

• Κόκκινη κάρτα έπρεπε να δεχθεί κανονικά ο παίχτης του Απόλλων Παπαδόπουλος Β.    για το φάουλ που έκανε.

• Φοβερές αποκρούσεις από τον Βρονταρά του Απόλλωνα και γκολάρα πέτυχε ο Καμαρά της Λαμίας και είχε και δοκάρι στο 95'

• Περίπου 30 Απολλωνιστές βρέθηκαν στην Λαμία και παρά τη συνεχή βροχόπτωση δεν σταμάτησαν λεπτό να φωνάζουν για τον Απόλλων.