Τετάρτη 2 Σεπτεμβρίου 2015

ΑΠΕΛ : ΑΡΧΙΖΕΙ ΚΑΙ ΒΡΙΣΚΕΙ ΤΟ ΔΡΟΜΟ ΤΗΣ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΤΗΜΑΤΑ ΤΗΣ...

Μακεδονικός – ΑΠΕ Λαγκαδά 1-2 (φιλικό)

Σε μια δυνατή φιλική αναμέτρηση, η ΑΠΕ Λαγκαδά πήρε μια σημαντική νίκη ψυχολογίας απέναντι στον Μακεδονικό με 2-1.

Δυο ομάδες που ουκ ολίγες φορές έχουν συναντηθεί κατά το παρελθόν, Μακεδονικός και ΑΠΕΛ, συναντήθηκαν για άλλη μια φορά σήμερα, αυτή την φορά για ένα δυνατό φιλικό. Η ομάδα του Ιωάννη Παγώνη φάνηκε πιο έτοιμη και επικράτησε με 2-1.
Ο Μακεδονικός έδειξε καλά στοιχεία στο παιχνίδι του, ενώ δεν φαίνεται πως ο προπονητής της ομάδας κ. Αβραμίδης έφυγε δυσαρεστημένος, αντιθέτως έμεινε χαρούμενος και δόθηκε πλέον ραντεβού με την ομάδα του στην επόμενη προπόνηση, καθώς και τυπικά από αύριο ξεκινά η προετοιμασία του Μακεδονικού για την πρώτη αγωνιστική της Α1 με αντίπαλο τον Κεραυνό Αγγελοχωρίου.
Το σκορ άνοιξε η ΑΠΕΛ με τον Βεϊδαμενίδης στο 30ο λεπτό, ισοφάρισε ο Παπαποστόλου πέντε λεπτά μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, ενώ στο 70ο λεπτό ο Κράβαρης έκανε το 2-1 για την ΑΠΕΛ, το οποίο ήταν και το τελικό σκορ.
Στο 25ο λεπτό της αναμέτρησης, ο Βεϊδαμενίδης είχε δοκάρι.