Κυριακή 14 Φεβρουαρίου 2016

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΚΟΛΧΙΚΟΥ : ΠΗΡΕ ΑΜΠΑΡΙΖΑ ΤΟΝ ΑΓΙΟ ΒΑΣΙΛΕΙΟ ΣΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΗΜΙΧΡΟΝΟ...

Μέχρι και τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου ο Μακεδονικός Αγίου Βασιλείου έδειχνε ποιο συγκεντρωμένος στο παιχνίδι του και αξιοποιώντας μια από τις τρεις ευκαιρίες που είχε και κατάφερε και κέρδιζε με 0-1 .

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Κεραυνός Κολχικού μεταμορφώθηκε και έβγαλε αγωνιστική δύναμη , πυγμή και ψυχή και με τρία τέρματα κατάφερε να κερδίσει με 3-1 .

Η αρμάδα του Βαγγέλη Μαυροβουνιώτη ουσιαστικά ξεκίνησε να παίζει από το 55 ' και μετά όπου σκόραρε ο νεοαποκτηθείς του Ιανουαρίου με καταπληκτικό πλασέ Roman Chernov.

Το 2-1 εκτέλεσε με αριστοτεχνικό τρόπο πέναλτι ο Νίκος Σολομωνίδης και το 3-1 έκανε ο Γιάννης Αδαμίδης μετά από περίτεχνη πάσα του Αρνίδη .

Πολύ καλή εμφάνιση για τον Κεραυνό Κολχικού από τον Χατζησαββίδη , Ευθυμιάδη , Μπουλουκά , Σαββίδη και Ταγή .