Σάββατο 3 Οκτωβρίου 2015

ΚΕΡΑΥΝΟΣ SUPER NOVA ΕΣΠΑΣΕ ΤΟΝ ΑΣΤΕΡΑ 0-1 ΜΕ ΑΝΡΙ....

Έσπασε τον Αστέρα Ανάληψης ο Κεραυνός Κολχικού με τον... Τιερί Ανρί....δηλαδή τον Εύμορφο Αρνίδη να σκοράρει με ένα καταπληκτικό τελείωμα που έκανε μετά από σέντρα του Καφού ... δηλαδή του Νίκου Σολωμονίδη ... στο 12' του πρώτου ημιχρόνου.

Ο Αστέρας στο δεύτερο ημίχρονο είχε δοκάρι ενώ ακυρώθηκε τέρμα του Ιορδανόπουλου χάνοντας την ευκαιρία ο Κεραυνός να κάνει 0-2.

Ο Αστέρας είναι μια πολύ καλή και δυνατή ομάδα , συμπαγής στην άμυνα και με φαρμακερές επιθέσεις και μέσα στην Ανάληψη θα δυσκολέψει πολύ κόσμο.

Στη βαθμολογία ο Κεραυνός μόνος πρώτος με 6 βαθμούς περιμένει την Κυριακή για να δεί με ποιες ομάδες θα έχει ισοβαθμία.

Ο Αστέρας φιλοξενείται στη Δόξα Δρυμού ενώ ο Κεραυνός την Τετάρτη που μας έρχεται θα έχει εμβόλιμη αγωνιστική & φιλοξενεί το Φίλυρο .