Κυριακή 11 Οκτωβρίου 2015

ΑΠΕΛ : ΔΕΝ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΤΗ ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ... ΚΑΤΑΜΕΣΤΟ ΤΟ ΣΤΑΔΙΟ ΤΟΥ ΛΑΓΚΑΔΑ

Γεμάτο ασφυκτικά το στάδιο του Λαγκαδά

Δραμινοί φίλαθλοι

Μπροστά σε τουλάχιστον 1400 φίλους του ποδοσφαίρου , περίπου 1000 άτομα της ΑΠΕΛ και καμιά 400 άτομα από τη Δράμα , η ΑΠΕΛ δεν κατάφερε να πάρει ούτε τον βαθμό της ισοπαλίας και ηττήθηκε με 1-2.

Σε ένα παιχνίδι που ήταν ντέρμπι από το πρώτο λεπτό μέχρι το τέλος , με μονομαχίες των παιχτών εκατέρωθεν αλλά και φάσεις που θα μπορούσαν να αλλάξουν τη ροή του αγώνα.

Σε έναν βαρύ αγωνιστικό χώρο από τη βροχή που έριξε νωρίτερα η Δόξα Δράμας πήρε σπουδαίο διπλό μέσα στο Δημοτικό Στάδιο του Λαγκαδά.

Η Δόξα Δράμας προηγήθηκε γύρω στο 30 , και κράτησε μέχρι το ημίχρονο. Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου η ΑΠΕΛ ισοφάρισε και αναπτερώθηκαν οι ελπίδες για να πετύχει και ένα δεύτερο τέρμα. Στο τέταρτο που ακολούθησε η ΑΠΕΛ ήταν καταιγιστική , αλλά η Δόξα Δράμας γύρω στο 70' έκανε το 1-2.