Κυριακή 11 Μαρτίου 2018

ΔΟΡΚΑΔΑ : ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΘΕΣΗ 4-2 ΤΟΥΣ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΥΣ

Ο ΠΑΟ Δορκάδας συνέχισε με νίκη τις υποχρεώσεις του στο πρωτάθλημα της Α’ κατηγορίας, επικρατώντας της ΑΕ Αμπελοκήπων με 4-2.
Η ομάδα του Κοσμά Βακουφάρη άνοιξε το σκορ στο 8ο λεπτό με τον Σπυρίδη, ενώ στο 20ο λεπτό ο Γιαλαμίδης διπλασίασε τα τέρματα των φιλοξενουμένων.
Στο 33ο λεπτό ο Κόμπο έκανε το 3-0, δίνοντας ένα σαφέστατο προβάδισμα στη Δορκάδα να πάρει την νίκη, ενώ τέσσερα λεπτά μετά ο Προβατίδης έκανε και το 4-0.
Στο 43ο λεπτό οι γηπεδούχοι μείωσαν με τον Ντάρτζαλη, ενώ το τελικό σκορ διαμορφώθηκε από τον Ντούκα στο 69ολεπτό.
Πλέον η Δορκάδα ετοιμάζεται για το ντέρμπι κορυφής το επόμενο Σαββατοκύριακο όπου και θα αντιμετωπίσει τον Ιάσονα Αυγής.

ΑΕ Αμπελοκήπων - ΠΑΟ Δορκάδας 2-4
Σκόρερ: Σπυρίδης (8’), Γιαλαμίδης (20’), Κόμπο (33’), Προβατίδης (37’), Ντάρτζαλης (43’), Ντούκα (69’)
Διαιτησία: Μαρόπουλος (Πατσιάς – Πάνου)
ΑΕ Αμπελοκήπων: Μπουϊκίδης, Αποστολίδης, Αγαθονικίδης, Κύρκος, Μαυρίδης, Καραγκιοζίδης, Ντάρτζαλης, Χατζησάββας, Γκίνι, Ανδριανόπουλος, Κάρα
Αγωνίστηκαν επίσης οι: Ντούκα, Χότζα, Ντουλελάρι, Γεωργαντάς