Δευτέρα 9 Οκτωβρίου 2017

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΚΟΛΧΙΚΟΥ : ΚΑΤΑΙΓΙΔΑ ΤΗΣ ΕΡΗΜΟΥ ΜΕ ΠΕΧΛΙΒΑΝΙΔΗ & ΚΑΤΣΑΚΗ

Καταιγίδα της ερήμου ήταν ο Κεραυνός Κολχικού μέσα στη Σίνδο όπου δίκαια κέρδισε την τοπική ομάδα με 1-2 .

Τα τέρματα πέτυχαν οι Πεχλιβανίδης και Κατσάκης ενώ στο 94' μείωσε η Σίνδος . Ο Κεραυνός κατα διαστήματα ήταν εκρηκτικός με τον Ζαχαριάδη να τροφοδοτεί τον Πεταλωτή από την πλάγια γραμμή και να ανοίγει την άμυνα της Σίνδου σαν τριαντάφυλλο..

Μια Ομόνοια που φάνηκε κάπως κουρασμένη στο δεύτερο ημίχρονο χωρίς τρεξίματα και χωρίς πολλές επιλογές .

Ο διαιτητής αρκετά μέτριος σε ορισμένες αποφάσεις του , άφησε το σκληρό παιχνίδι για τη Σίνδο ενώ οι επόπτες ήταν άριστοι εξαιρουμένου μια φάση στο πρώτο ημίχρονο την οποία θα την έχουμε στο Video . Φάσεις και γκολ από το ShopTV .

• Λίγος κόσμος στην Σίνδο , όμως το παρών έδωσαν αρκετοί φίλοι του Κεραυνού
  • Μια μικρή ένταση ανάμεσα στους φιλάθλους δημιουργήθηκε στην ανάπαυλα η οποία ξεκίνησε από φίλαθλο της Σίνδου αλλά γρήγορα σταμάτησε.
  • Ο καιρός αρκετά καλός αλλά στο πρώτο τέταρτο είχε και λίγο αέρα
  • Δυο τέρματα ακυρώθηκαν ως οφσαϊντ τα οποία ήταν σωστή η απόφαση των βοηθών , μια για τον Κεραυνό και μια για την Ομόνοια στο Β' ημίχρονο .

Ομόνοια Σίνδου - Κεραυνός Κολχικού 1-2
Σκόρερ: Πεχλιβανίδης (75’), Κατσιάκης (89’), Νασούφι (90’)
Διαιτησία: Τονίδης (Μερκενίδης Α. - Τσεχελίδης)
Ομόνοια Σίνδου: Αζώβ, Καραγκούνης, Μποχώνης, Κοτζιάς, Κασιτερίδης, Παναγιώτη Αλ., Τσαπνίδης, Καρανδρέας, Φουλίδης, Νασούφι, Παναγιώτη Αν.
Αγωνίστηκαν επίσης οι: Μπανακάκης, Μυλωνάς, Καστανιώτης, Τσάλμας

Κεραυνός Κολχικού: Παπαϊωάννου, Ορδούδης, Ζαχαριάδης, Νικολαΐδης, Σολομωνίδης, Σαββίδης, Λάμπρου, Πεταλωτής, Πεχλιβανίδης, Μακρής, Ιορδανόπουλος
Αγωνίστηκαν επίσης οι: Δημητρακόπουλος, Μερκούρτι, Κατσιάκης, Κόντρα

( Λόγω τεχνικού προβλήματος υπάρχει μόνο το ένα τέρμα του Κεραυνού .Σας ζητούμε συγνώμη)
Στατιστικά : Goal Press , Φώτο : Ερασιτεχνικό Θεσσαλονίκης .