Σάββατο 14 Οκτωβρίου 2017

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΕΠΑΝΟΜΗΣ :ΔΙΚΑΙΑ ΤΗ ΜΑΛΑΚΟΠΗ 3-1

Η Αναγέννηση Επανομής πήρε τους τρεις βαθμούς της νίκης το απόγευμα του Σαββάτου, κερδίζοντας εντός έδρας τον ΠΟ Μαλακοπής Πυλαίας με 3-1 τελικό αποτέλεσμα.
Η ομάδα του ΠΟΜ προηγήθηκε στον αγώνα με τον Πηρουνάκη στο 12ο λεπτό, όμως οι γηπεδούχοι απάντησαν άμεσα με το τέρμα του Τέλλου.
Στο 60ο λεπτό η ομάδα του κ. Τσορακλίδη πήρε το προβάδισμα με το εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Μεγαλοοικονόμου και το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε από το γκολ του Σφυρή.

Αναγέννηση Επανομής - ΠΟ Μαλακοπής Πυλαίας 3-1
Σκόρερ: Πηρουνάκης (12’), Τέλλος (20’), Μεγαλοοικονόμου (60’ πεν.), Σφυρής (65’)
Διαιτησία: Τεβεκέλης (Αϊναλής – Ασλάνης)
Αναγέννηση Επανομής: Μαλαμής, Τσόχας, Αλεξάκης, Ζησόπουλος, Τέλλος Α. , Σπανός, Τσούτσης, Τσίλης, Σουλιόπουλος, Μεγαλοοικονόμου, Σφυρής
Αγωνίστηκαν επίσης οι: Δάσκος, Μπαλασάς

ΠΟ Μαλακοπής Πυλαίας: Κωφός, Μπούχαλης, Ζαραγκούλιας, Σιδέρης, Πηρουνάκης, Παναγιωτίδης, Φεντάνης, Κουστράβας, Κωνσταντίνου, Χατζής, Τάνγκου
Αγωνίστηκαν επίσης οι: Καλλιάκης, Προδρομίδης