Δευτέρα 21 Οκτωβρίου 2019

ΗΡΑΚΛΗΣ : ΕΞΑΣΦΑΙΡΟΣ ΜΕ ΤΟΝ ΚΕΡΑΥΝΟ ΜΟΝΟΠΗΓΑΔΟΥ

Καταιγιστικός ο Ημίθεος στην πρεμιέρα του στην Γ΄ ΕΠΣΜ, καθώς φιλοδώρησε με έξι τέρματα τον Κεραυνό Μονοπηγάδου

Με το δεξί ξεκίνησε τις υποχρεώσεις του στον τρίτο όμιλο της Γ΄ ΕΠΣΜ ο Ηρακλής, καθώς συνέτριψε με 6-0 τον Κεραυνό Μονοπηγάδου στο βοηθητικό του Καυτανζογλείου. Στο γήπεδο έδωσε το παρών ο Χρήστος Ρόβας, ενώ συγκλονιστική ήταν η παρουσία του κόσμου του Ημίθεου.

Ο χορός των γκολ άνοιξε στο 7΄ με τον Τάι να ευστοχεί από την άσπρη βούλα και ο ίδιος παίκτης δώδεκα λεπτά μετά να γράφει το 2-0.
 Στο 32΄ ο Περπερίδης έκανε το 3-0 και στο 39΄, ο Αποστόλου έπιασε το πέναλτι του Μαστροσάββα, μένοντας έτσι το 3-0 ως το τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Όπως τελείωσε το πρώτο μέρος, έτσι ξεκίνησε το δεύτερο για τον Ημίθεο, καθώς ο Αποστόλου ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 4-0 στο 58΄, για να έρθει ο Καρακώστας να κάνει το 5-0 στο 75΄.

Το κερασάκι στην τούρτα έβαλε ο Περπερίδης στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων, διαμορφώνοντας το τελικό 6-0.

Οι ενδεκάδες

ΗΡΑΚΛΗΣ: Γόμος, Βλαχούδης, Καρακάσης, Καρακώστας Κανακούδης, Αποστόλου, Μάντικας, Τσακιρίδης, Περόνε, Τάι, Περπερίδης

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΜΟΝΟΠΗΓΑΔΟΥ: Μαστροσάββας, Παναγιωτίδης, Κιρμανίδης Α, Σαρόγλου, Μπέτσιας, Κιρμανιδης Α, Χατζησταμάτης, Βασιλικός, Μπρέστας, Μπότσαρης, Γουρός