Κυριακή 27 Οκτωβρίου 2019

ΗΡΑΚΛΗΣ : ΠΕΡΑΣΕ ΣΑΝ ΦΤΕΡΩΤΟΣ ΕΡΜΗΣ , ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΗΧΑΝΙΩΝΑ... 9-1 ΤΟΝ ΕΡΜΗ ..

Με κεκτημένη ταχύτητα συνεχίζει την πορεία του στον τρίτο όμιλο της Γ ΕΠΣΜ ο Ηρακλής ο οποίος συνέτριψε με 1-9 τoν Ερμή Μηχανιώνας.

Ο χορός των γκολ άνοιξε ο Μακρής στο 22ο λεπτό ενώ μόλις τέσσερα λεπτά αργότερα ο Περόνε διπλασίασε τα τέρματα για τον Γηραιό από την άσπρη βούλα.

Στο 34’ ο Ται έκανε το 3-0, ο Ερμής Μηχανιώνας μείωσε με τον Φάλκο για να έρθει και πάλι ο Ται στο 42 και να κάνει το 1-4, σκορ με το οποίο έκλεισε και το ημίχρονο.

Όπως έκλεισε το πρώτο ημίχρονο, το ίδιο εντυπωσιακά άρχισε και το δεύτερο. Ο Ηρακλής βρήκε εκ νέου δίχτυα με τον Καρακάση στο 52 ανεβάζοντας το δείκτη του σκορ στο 1-5 για να έρθει ο Μαντικας και να κάνει το 1-6 στο 63.

Οι παίκτες του Ημίθεου δεν σταμάτησαν εκεί καθώς πέτυχαν άλλα τρία τέρματα συντρίβοντα κυριολεκτικά τον αντίπαλο τους. Μέσα σε διάστημα τριών λεπτών βρήκαν δίχτυα τρεις φορές με τους Περπερίδη (82), Αποστόλου (83) και Γουγουσάκη (85) για το τελικό 1-9.