Κυριακή 2 Οκτωβρίου 2011

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΣΚΟΡΠΙΣΕ ΤΗΝ ΑΡΕΤΗ

Με 2-0 κέρδισε ο Κεραυνός Κολχικού τη Δόξα Αρετής στο Κολχικό παρουσία 400 φιλάθλων 300 απο τον Κεραυνό και 100 περίπου απο την Αρετή . Στο πρώτο ημίχρονο το παιχνίδι ήταν μοιρασμένο με μια μικρή ανωτερότητα του Κεραυνού όπου κατάφερε να προηγηθεί με κεφαλιά του Σαββίδη. Η Δόξα παρουσίασε ένα πολύ καλό σύνολο και στο Α' Ημίχρονο έκανε 3-4 ευκαιρίες όπου μπορούσε να ισοφαρίσει. Στο Β' Ημίχρονο ο Κεραυνός μπήκε αρκετά νωθρά και η Δόξα Αρετής ανέβασε αρκετά τις στροφές όπου είχε 3-4 κλασσικές ευκαιρίες. Όμως  γύρω στο 70' από ένα τραγικό λάθος τόσο της άμυνας αλλά και του τερματοφύλακα της Δόξας ο Κεραυνός Κολχικού διπλασίασε τα τέρματα του με το Σκάρα. Εν συνέχεια ο Κεραυνός ισορρόπησε την κατοχή και το παιχνίδι έληξε φυσιολογικά με δίκαιη νίκη του Κεραυνού Κολχικού. Ο πρόεδρος της Δόξας Αρετής στο τέλος του παιχνιδιού συνεχάρη τον πρόεδρο του Κεραυνού Κολχικού για τη δίκαιη νίκη της ομάδος. Ήταν ένα παιχνίδι το οποίο διεξήχθη σε πλήρη αθλητικά πλαίσια όπου κέρδισε το ποδόσφαιρο με τους φιλάθλους αλλά και τους ποδοσφαιριστές να προάγουν το αθλητικό ιδεώδες. Την επόμενη αγωνιστική ο Κεραυνός Κολχικού φιλοξενείται στον Ποντιακό Πολυδενδρίου και η Δόξα Αρετής υποδέχεται τον Μακεδονικό Ασκού.