Κυριακή 16 Οκτωβρίου 2011

ΔΟΞΑΣΤΗΚΕ ΤΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ : ΔΟΞΑ ΠΕΡΙΒ. - ΔΟΞΑ ΑΡ. 2-2

Δοξάστηκε το ποδόσφαιρο στο Περιβολάκι όπου Δόξα Περιβολακίου και Δόξα Αρετής αναδείχθηκαν ισόπαλοι σε ένα δυνατό παιχνίδι με πλούσιες φάσεις αλλά και πολλά γκολ. Το 2-2 είναι ένα αποτέλεσμα που για τη Δόξα Περιβολακίου δεν είναι καλό όμως για τη Δόξα Αρετής είναι μια χρυσή ισοπαλία στο δύσκολο πρωτάθλημα. Οι δυο ομάδες θα μπορούσαν να έχουν κερδίσει αλλά θα μπορούσαν να είχαν χάσει κι όλα και τελικά η ισοπαλία κρίνεται δικαιότερη. Η Δόξα Αρετής ευτύχησε να προηγηθεί με 0-1 στο 10 ' και η Δόξα Περιβολακίου να ισοφαρίσει λίγο πριν το τέλος του ημιχρόνου. Στο δεύτερο ημίχρονο η Δόξα Περιβολακίου είχε ένα πολύ καλό ξεκίνημα και έκανε το 2-1 στο 60 περίπου και το 2-2 ήρθε γύρω στο 80 ' απο τραγικό λάθος του τερματοφύλακα, όπου τσίμπησε τη μπάλα ο επιθετικός της Αρετής απο τη λανθασμένη απόκρουση του και την έστειλε στα δίχτυα Στο επόμενο δεκάλεπτο η Δόξα Αρετής έχασε ακόμα 2 κλασσικές ευκαιρίες και τελικά το σκόρ έμεινε δίκαια στο 2-2. Το παιχνίδι παρακολούθησαν περίπου 250 άτομα 150 άτομα απο το Περιβολάκι και 100 από την Αρετή.

Όμορφες Παρουσίες στο Περιβολάκι και φίλαθλοι της Δόξας Αρετής (στη μέση)