Δευτέρα 18 Νοεμβρίου 2013

ΑΠΕΛ : ΠΑΡΑΠΟΝΑ ΓΙΑ ΤΗ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ... 2-2 ΜΕ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟ ΛΗΤΗΣ.

ΑΠΕΛ-Μακεδονικός Λητής 2-2 σε ένα παιχνίδι που η ομάδα μας παρουσίασε δύο πρόσωπα. Σε ένα πολύκακό πρώτο ημίχρονο και από τις δύο ομάδες ο Μακεδονικός Λητής ευτίχησε να ανοίξει το σκορ στο 25ο λεπτό της αναμέτρησης σε μία φάση που ελέγχεται για οφσάιτ. Στο υπόλοιπο του πρώτου μέρους δεν σημειώθηκε κάτι το αξιόλογο με ην ομάδα της Λητής να πηγαίνει στα αποδυτήρια μπροστά στο σκορ. Με την έναρξη του δευτέρου μέρους και πρωτού καν συμπληρωθεί ένα λεπτό ο Μακεδονικός διπλασίασε τα τέρματα του σε μία αδράνεια της άμυνας της ομάδας μας. Στην συνέχεια η ομάδα μας ανέβασε κατακόρυφα την απόδοση της πραγματοποιόντας ένα από τα καλύτερα ημίχρονα της σαιζόν. Στο 50ο λεπτό η ομάδα μας πέτυχε γκολ με τον διαιτητή της αναμέτρησης να το ακυρώνει ως επιθετικό φάουλ...Χάνοντας ακόμα δύο ευκαιρίες στο 60ο λεπτό μείωσε το σκορ με γκολ του Σιδηρόπουλου. Στο 70ο λεπτό της αναμέτρησης ο προπονητής της ομάδας Γιάννης Παγώνης πέρασε στην αναμέτρηση τον Λέκο ο οποίος πραγματοποίησε το ντεμπούτο του για φέτος. Λόγω ενός τραυματισμού που αντιμετώπιζε στο γόνατο από την αρχή της προετοιμασίας δεν μπορούσε να προσφέρει τις υπηρεσίες του στην ομάδα. Ο Λέκος στην πρώτη του ουσιαστικά επαφή με την μπάλα στο 75ο λεπτό έπιασε μια <<φωτοβολίδα>> από τα 30 μέτρα περίπου η οποία αφού χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι έσκασε μέσα από την τελική γραμμή του τέρματος και έφερε το ματς στα ίσια. Στην συνέχεια χάσαμε δύο πολύ μεγάλες ευκαιρίες με κορυφαία αυτή του Τσερκέζη στο 85 ο οποίος δεν πρόλαβε να πλασάρει τον τερματοφύλακα της Λητής. Τελικά μείναμε στο 2-2. Ο κόσμος της ομάδας καρδιοχτύπησε βλέποντας τον παίκτη της ομάδας Σάκη Γκογκάκο στο έδαφος για περίπου 5 λεπτά. Αρχικά φάνηκε ότι ο τραυματισμός ήταν σοβαρός αλλά τελικά ο Γκογκάκος συνέχισε κανονικά το παιχνίδι. Η ομάδα μας έχει πολλά παράπονα από την τριάδα της διαιτισίας η οποία είχε μια πολύ κακή αντιμετώπιση απέναντι στην ΑΠΕΛ...